Biografia

Adam AndryszczykAdam Andryszczyk urodził się 13.05.1964 r. w Kowalach Oleckich. Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie. Od 1989 do 2020 roku członek Polskiego Związku Autorów i Kompozytorów Muzyki Rozrywkowej (ZAKR). Laureat wielu festiwali (m.in. Festiwal Piosenki Studenckiej w Krakowie, Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie, Ogólnopolski Przegląd Piosenki Autorskiej OPPA w Warszawie, występ na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, nagroda Ministra Kultury i Sztuki za teksty na MSTiWPA w Myśliborzu, nagroda literacka pisma „Student”).
W latach 1997-98 związany z teatrem plenerowym, dla którego pisał muzykę (m.in. „Dwoje Ludzieńków” wg B. Leśmiana). Od jesieni 1998 do lata 2000 roku występował na scenie „W.A.N.N.A.” przy teatrze dramatycznym im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Współzałożyciel olsztyńskiej „Sceny BABEL”.
Wydał zbiór wierszy „Jeszcze – proszę o dreszcze”, oraz powieść sensacyjno-przygodową pt. „Krymski Łut”. Autor monodramu „Normalka”. Właściciel „Mazurskiej Kuźni Dźwięku” – studia nagrań, w którym powstały autorskie płyty „GROCHole”, „RockAndrole”, „Urodzinowe Rozterki” i „Ostatnia Przesiadka”.
Przez dwa lata realizował autorskie audycje radiowe, reportaże, słuchowiska. Od grudnia 2003 do marca 2007 r. był dyrektorem Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Kowalach Oleckich, gdzie kontynuował organizowanie „Zajazdu Bardów” – imprezy poświęconej piosence autorskiej. Jako prezes stowarzyszenia „Archiwiści Północy” przez wiele lat zajmował się realizacją filmów dokumentalnych. Od marca 2007 r. pracował etatowo w Domu Pracy Twórczej (placówka ministerialna, dziś pokamedulski klasztor) na Wigrach, jako kierownik do spraw promocji i kultury.
W roku 2008 odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, przeprowadził się do Sokółki gdzie mieszka do dziś i zajmuje się realizacją nagrań audio. W latach 2015-17 grał na gitarze w bluesowej formacji F.B.I.
Od roku 2019 Adam Andryszczyk i Ostatnie Takie Duo występuje z autorskim recitalem opartym na utworach z płyty Ostatnia Przesiadka.

udostępnij...
ADAM ANDRYSZCZYK
i Robert Bielak
Suwałki; Ministerstwo Śledzia i Wódki; ul. Kościuszki 54

26 maja; godz. 19:00

W programie m.in. utwory z płyty "Ostatnia Przesiadka". Wstęp wolny.

ADAM ANDRYSZCZYK
i Ostatnie Takie Duo
Elbląg; Klub Mjazzga; ul. Kowalska 1

22 maja; godz. 19:00

W programie m.in. utwory z płyty "Ostatnia Przesiadka". Cena biletów: 30 zł.

ADAM ANDRYSZCZYK
i Ostatnie Takie Duo
Kowale Oleckie; GCK; ul. Kościuszki 46

9 października; godz. 17:00

UWAGA: Liczba miejsc ograniczona.  Rejestracja uczestników prowadzona jest pod numerem telefonu: 514 057 838.