Krymski Łut

Krymski Łut - książka– Pij i słuszaj. Z Brześcia pojedziesz do Kijowa. Z dworca zadzwonisz pod ten numer – podał mi jakiś świstek. – Tam ci powiedzą co dalej. Dolary sprzedasz dopiero w Symferopolu…
– Gdzie?!
– W hotelu „Sputnik”. To nielegalne. Wszędzie płać tylko rublami. Ma ci na wszystko wystarczyć, a nawet zostać. Inaczej pójdziesz do odstrzału… Smotrij! – tu Bratnaja Dusza jednoznacznie wycelował we mnie palec.
Byłem przekonany, że cała ta sytuacja jest wytworem mojej skacowanej wyobraźni. Jaki szmal? Jaki odstrzał? Jaka grupa? O co tu, kurwa, chodzi?!

„Krymski Łut” to opowiedziana w zawrotnym tempie sensacyjna historia człowieka, którego ślepy los wplątał w zawieruchę wojenną na początku lat dziewięćdziesiątych w byłej Jugosławii.
Nie jest to jednak kolejna powieść typu „zabili go i uciekł”. Przedstawione tam wydarzenia miały faktycznie swój czas i miejsce (książka opatrzona jest autentycznymi fotografiami), a to, że zostały opisane, autor może zawdzięczać tylko przypadkowi – odrobinie szczęścia – łutowi, który tak często decyduje o życiu każdego człowieka…

KUP KSIĄŻKĘ!
Adam Andryszczyk: Krymski Łut,
wydawnictwo Szczecin 1999, s. 141.

udostępnij...
ADAM ANDRYSZCZYK
i Robert Bielak
Suwałki; Ministerstwo Śledzia i Wódki; ul. Kościuszki 54

26 maja; godz. 19:00

W programie m.in. utwory z płyty "Ostatnia Przesiadka". Wstęp wolny.

ADAM ANDRYSZCZYK
i Ostatnie Takie Duo
Elbląg; Klub Mjazzga; ul. Kowalska 1

22 maja; godz. 19:00

W programie m.in. utwory z płyty "Ostatnia Przesiadka". Cena biletów: 30 zł.

ADAM ANDRYSZCZYK
i Ostatnie Takie Duo
Kowale Oleckie; GCK; ul. Kościuszki 46

9 października; godz. 17:00

UWAGA: Liczba miejsc ograniczona.  Rejestracja uczestników prowadzona jest pod numerem telefonu: 514 057 838.