Ostatnia Przesiadka

Fragmenty utworów zamieszczonych na płycie „Ostatnia Przesiadka”. Cała płyta już do nabycia po niesłychanie atrakcyjnej cenie w naszym sklepie.
Zapraszam i namawiam do zapoznania się z całością.

„Ostatnia Przesiadka” to płyta podsumowująca mój pieśniarski dorobek. Zawiera najważniejsze utwory – takie, z którymi wiążą się konkretne wydarzenia i osoby mojego życia. Pomimo retrospektywnego charakteru krążka, jedna trzecia jego zawartości to piosenki nowe, napisane na przestrzeni ostatnich dwóch lat.
Do nagrań zaprosiłem ludzi, z którymi w przeszłości grałem – i tak, oprócz głównych muzyków, czyli Roberta Bielaka (skrzypce) i Michała Dregera (akordeon i trąbka), głosów i instrumentów użyczyli: Bartosz Czyżewski, Sławomir Klimczak, Krystyna Możejko-Andryszczyk, Mariusz Raczyński, Maciej Talaga, Antoni Waraksa, Katarzyna Waraksa.
Trudny czas pandemii spowodował, że prace które planowaliśmy na dwa, trzy tygodnie – trwały prawie rok. Nagrywaliśmy zdalnie, w różnych warunkach i nastrojach, piętrząc przez to późniejsze problemy związane z obróbką materiału.
I na koniec najważniejsze: płyta powstała dzięki wsparciu finansowemu ludzi wrażliwych, co pokryło koszty wydawnicze. Ogromne dzięki Wam za to i mam nadzieję – do zobaczenia na koncertach!

Adam Andryszczyk

udostępnij...